Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Lyžařský výcvikový kurz pro 8. a 9. ročník

Lyžařský výcvikový kurz pro 8. a 9. ročníkLyžařský výcvikový kurz se koná v termínu 12. 2. – 17. 2. 2023 (ne – pá). Žáci budou ubytování na Horské chatě Lada (Loučná pod Klínovcem), která se nachází v dochozí vzdálenosti od vleků Ski areálu Klínovec. Žáci budou tam a zpět přepraveni autobusem. Žáci si zajistí lyžařské vybavení sami, je-li potřeba jej půjčit.

Cena kurzu je 6650 Kč a jeho splatnost je do 12. 11. 2022 na účet školy – č. ú. 265504634/0600, do zprávy pro příjemce - jméno a příjmení dítěte a třídu.

Cena kurzu zahrnuje pobyt s plnou penzí (3750 Kč/os.), dopravu tam a zpět (200 Kč/os), skipas na 5 dní (2200 Kč/os) a vratnou zálohu ve výši 500 Kč (neočekávané výdaje – oprava vybavení, místní doprava, …). Vratná záloha bude po ukončení kurzu vyúčtována a přeplatek bude zaslán na účet zákonného zástupce.

Strava na kurzu začíná v neděli večeří a končí v pátek obědem. Na chatě bude po celou dobu k dispozici pití. Žáci si mohou dle uvážení koupit na místě drobné občerstvení (sušenky, pití, ….).

Stornovací podmínky

Doprava a ubytování podléhají následujícím stornovacím podmínkám:

- zrušení pobytu více jak 30 dní před plánovaným nástupem 30% z celkové částky,

- 29 až 15 dní před plánovaným nástupem 40%,

- 14 až 5 dní před plánovaným nástupem 70%,

- méně než 5 dní před plánovaným nástupem 100% celkové částky.

Týká se závažných zdravotních důvodů podložených lékařskou zprávou a neočekávaných závažných překážek.

Pro účast dítěte na kurzu je potřeba zajistit následující povinné dokumenty dítěte:

  1. a) zdravotní způsobilost pro účast na kurzu (potvrzeno dětským lékařem)
  2. b) doklad o bezinfekčnosti
  3. c) souhlas zákonných zástupců s účastí dítěte na kurzu
  4. d) doklad o seřízení vázání lyží ze servisu (ne starší 14 dnů před zahájením kurzu)

Nejpozději při odjezdu na lyžařský výcvikový kurz je nutné odevzdat průkaz zdravotní pojišťovny, výše zmíněné dokumenty a léky, které dítě pravidelně užívá s popisem způsobu užívání. 

Je potřeba upozornit vedoucí kurzu na tyto zdravotní problémy dítěte, na které je třeba brát zvláštní zřetel (př. astma, alergie, omezení při tělesných cvičeních, diabetes,…).

Povinné vybavení na lyže

Žáci jsou povinni mít helmu, lyže v dobrém technickém stavu (servisované), lyžařské hole, lyžařské brýle, vhodné oblečení na lyže.

Berte prosím na vědomí, že při závažném kázeňském přestupku dítěte bude nutné zajistit jeho odvoz domů na náklady zákonného zástupce.

Předběžný program:

12. 2.

Odjezd autobusem od školy, ubytování na chatě

13.2. - 17.2.

Výuka na lyžích, doprovodný program, ve středu 0,5 dne odpočinek

17.2.

Oběd, příjezd ke škole

Přesné časy odjezdu a příjezdu a program budou upřesněny.

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 od 15.30 ve třídě 6. A proběhne informační schůzka k lyžařskému výcvikovému kurzu.  V případě, že se nebudete moci ze závažných důvodů účastnit, můžete své dotazy směřovat na engelova@skolaklasterec.cz .

Odevzdání závazné přihlášky na lyžařský výcvikový kurz: nejpozději do 12. 10. 2022 Mgr. Lucii Engelové nebo Mgr. Václavu Homolkovi.