Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak se učit – paměť a efektivní učení

Jak se učit – paměť a efektivní učeníPro žáky 6. a 9. tříd jsme prostřednictvím projektu Šablony II zorganizovali projektový den na téma“ Jak se učit – paměť a efektivní učení“ s trenérem paměti Ing. Alešem Procházkou.

Úvodní část seminářů byla zaměřená na smysl učení. Dále pak na růstové myšlení a hledání vnitřní síly, pozornost a krátkodobou paměť. Žáci se seznámili s fungováním mozku a paměti z hlediska učení, co mozku škodí, co mu pomáhá. Protože se každý učíme trochu jinak, žáci si zkusili udělat typologii učebního stylu a zjistili své vhodné strategie učení. Vyzkoušeli si také paměťové techniky spojování příběhu, paměťových háčků a využití strategií prvního písmene pro lepší zapamatování. V závěru semináře si žáci nakreslili myšlenkovou mapu k tématu učení a seznámili se s pravidly efektivních poznámek.

Všechny třídy byly šikovné a pozorné. Doufáme, že se jim získané poznatky budou hodit pro další studium. Děkujeme Ing. Aleši Procházkovi za povedený projektový den.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová