Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Deváťáci v Národním muzeu

Deváťáci v Národním muzeulogo[9].jpg

Dlouhé roky jsme čekali, než se opět budeme moci s našimi žáky znovu vypravit do staré budovy Národního muzea v Praze. Nejprve bylo muzeum uzavřené kvůli rekonstrukci a následně bylo exkurzi velmi těžké naplánovat kvůli epidemiologickým opatřením.

Konečně 3. listopadu vše klaplo a my jsme společně mohli v rámci Šablon III – projektový den mimo školu navštívit tuto jedinečnou budovu a připravené expozice. Již samotná budova dokázala žáky okouzlit svou krásou a majestátností, ale stejně tak následně zapůsobily i vystavené přírodniny a modely.

V dočasné výstavě “ Země – The Earth is me“ žáci ve spolupráci s  p. Šindelářovou - odborníkem  na ekologii ověřili své schopnosti vyhledávat odpovědi do připravených pracovních listů a dozvěděli se spoustu nových informací o udržitelnosti a šetrném přístupu k životnímu prostředí.  Žáci si ale prohlédli i sbírky ve stálých expozicích Sál minerálů a meteoritů, Sál luminiscence, Okna do pravěku a Zázraky evoluce.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová