Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hledáme nejlepšího mladého chemika

Hledáme nejlepšího mladého chemikaVe středu 2. 11. 2022 se uskutečnilo školní kolo již 11. ročníku soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“. Do soutěže se zapojili žáci 9. tříd. Potýkali se s různě záludnými úlohami zaměřenými na pojmy, názvosloví a výpočty. Nejúspěšněji byla řešena úloha Chemické rébusy. Největší problémy měli žáci s výpočty a chemickými pojmy. Do krajského kola postupují Tomáš Hrachovec, Hynek Hicl a Lucie Irena Dufková. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Odkaz: https://mladychemikcr.cz/

 

HARMONOGRAM SOUTĚŽE:

  • Do 27. října 2022 – přihlášení do soutěže, rozeslání testů na ZŠ
  • Do 4. listopadu 2022 – první kolo soutěže (školní) – testování na ZŠ
  • Prosinec 2022 – druhé kolo soutěže (krajské) – testování na pořádající SŠ
  • Leden-únor 2023 – třetí kolo soutěže (regionální finále) na SŠ – laboratorní úloha
  • Květen 2023 – ZŠ obdrží pozvánky na celostátní finále
  • Červen 2023 – celostátní finále v prostorách FChT Univerzity Pardubice

Ing. Monika Bártová