Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vztahy ve třídě 6.B s nadací Světlo Kadaň

Vztahy ve třídě 6.B s nadací Světlo KadaňDnes jsme měli u nás ve třídě na návštěvě 2 lektory z nadace Světlo, kteří s našimi žáky probírali problematiku vztahů ve třídě. Lektory byli Monika a Míša.

Blok byl rozdělen na 3 části po 1 vyučovací hodině.

V první části jsme si s žáky ujasňovali, jaké vztahy s ostatními by chtěli mít, co od nich očekávají a jací jsou žáci v kolektivu. Zda jsou to samostatné jednotky neboli sólíčkáři či vyžadují podporu kolektivu a udržují týmového ducha. Tento první blok byl o seznámeni se žáků a lektorů.

Druhý blok byl zaměřený na spolupráci ve skupině. Žáci měli za úkol instruovat svého kolegu, aby namaloval obrázek dle jeho instrukcí. První žák měl obrázek od lektorů, druhý žák byl otočený zády k prvnímu a poslouchal instrukce.

Ve třetím bloku se žáci rozdělili do dvou skupin, ve kterých si měli nejprve sepsat všechny slova, která je napadnou, když se řekne konflikt. Pak nacvičit scénku, ve které měl být jasně znázorněn konflikt a v další scénce kompromis. Žáci se aktivně zapojili a hezky pracovali.

Po celou dobu byli ve třídě přítomni pan učitel třídní a paní asistentka Homolková, kteří pozorovali žáky, jak pracují.

Všichni byli s průběhem workshopu nadmíru spokojeni. Doufáme, že příští workshop bude stejně tak povedený.

Fotogalerie

Mgr. Václav Matějček