Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výuka s pomocí výstav v Národním muzeu v Praze

Výuka s pomocí výstav v Národním muzeu v PrazeV naší škole podporujeme rozvoj různých typů výuky a zejména práci s informacemi. Abychom při tom neseděli pouze v lavicích, ale také si učení spojili i s kulturním zážitkem, vyjely třídy 7. a 9. ročníku do Prahy, aby si prohlédly stálé expozice a sbírky Národního muzea a stejně tak budovu samotnou. Velmi zajímavý zážitek také poskytl výhled na Prahu z kopule Národního muzea.

Žáci devátého ročníku pracovali v prostorách sálu minerálů a meteoritů, luminiscence a výstavy Okna do pravěku. Sedmáci naopak prozkoumávali a obdivovaly sbírky zoologické, které jsou velmi pěkně zakomponované do výstavy Zázraky evoluce.

Žáci si tento neobvyklý zážitek mohli užít díky účasti školy v projektu Podpora rovných příležitostí.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová