Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Únor v 1. oddělení ŠD

Únor v 1. oddělení ŠDCelou zimu se musíme teple oblékat a tak jsme si vyrobili zimní bundy. Nakreslili jsme je voskovkami a pak jsme je barvili vodovými barvami. Každý si vyráběl bundu podle svého vkusu.

Na Valentýna jsme tvořili práníčka se srdíčkama pro kamarády, rodiče, prarodiče nebo tajné lásky. Přání se nám velmi povedla.

Vytvářeli jsme zimu formou pozitivu a negativu (stín). Z bíleho papíru vystříhali strom a sněhuláka a nalepili na modrý papír. Děti byly překvapené ze stínu, který nám tvořením vznikl.

Venku pozorujeme ptáky a čteme si o nich z knihy – Zvířata. Vyrobili jsme  jim krmítko z dřevěných špachtlí a nakreslili sýkorky, kosy nebo vrabce. Pak jsme vytvořili ptačí zobání. Použili jsme med a nalepili ptačí dobroty na ruličku od toaletního papíru. Společně s rozpuštěným sádlem jsme nasypali zobání pro ptáčky, použili jsme formičky. Nakonec jsme ptačí zobání zavěsili na stromy kolem školy.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová