Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školička nanečisto

Školička nanečistoJak vypadá škola uvnitř? Jak se sedí ve školní lavici? Jaká bude paní učitelka? Takové a další otázky se honí hlavou budoucím prvňáčkům a jejím rodičům. Nejen proto jsme se dne 21. 3. 2024 s budoucími prvňáčky a jejich rodiči sešli ve škole na akci „Školička nanečisto“. 

Celá akce začala prohlídkou školy. Rodiče s dětmi mohli nahlédnout do tříd a odborných učeben. Poté se děti setkaly s třídními učitelkami budoucích prvních tříd a vyzkoušely si svou první školní hodinu.  A protože škola není jen výuka, ale také zábava, přichystali jsme pro děti soutěže a hry s Tlapkovou patrolou. Děti si zaběhaly, zatančily, zasoutěžily a zazpívaly s Chasem, Marshallem, Rubblem a Rockym.  Zatímco si děti hrály, probíhalo setkání rodičů s Ing. Procházkou, akreditovaným trenérem paměti II. stupně ČSTPMJ, na téma „Jak pomoci dětem s učením“.  Při kávě se rodiče dozvěděli, jak jídlo, pitný režim a spánek ovlivňují učení, jaké paměťové techniky je možné při učení využít a jak se s dětmi učit. Rodiče měli možnost si paměťové techniky sami vyzkoušet. Na závěr celého programu se mohli všichni s Tlapkovou patrolou vyfotit.

S Chasem, Marshallem, Rubblem a Rockym se neloučíme nadlouho. Přijdou znovu 2. září přivítat naše prvňáčky a zpestřit jim jejich první den ve škole.

Věříme, že se naše akce všem líbila a na předškoláčky se těšíme u zápisu do prvních tříd, který se koná 8. 4., 9. 4. a 22. 4. 2024.

Děkujeme všem, kteří pomohli při organizaci akce.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová