Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ŠD - 1. oddělení - Podzim

ŠD - 1. oddělení - PodzimV družině jsme si povídali o podzimu, proměnlivosti počasí a přeměně okolí. Určovali jsme sezónní zeleninu a ovoce. Sbírali jsme spadané listí a podzimní plody. Dále jsme vystřihovali všelijaké listy, které jsme lepili na barevné papíry a ozdobili jsme je netradičními ornamenty. Začali jsme vyrábět náramky. Na gumičku jsme navlékali kostky s písmeny a barevné korálky. Děti se tešily, že si vytvoří náramek se svým jménem. Vyráběli jsme také hroznové víno z kosmetických odličovacích tamponků. Při zdobení jsme používali kapátko, kterým jsme barvili jednotlivé hrozny. Děti měly radost z odvedené práce.

Na Halloween jsme vyráběli černé netopýry, které jsme připevnili na kolíček. Starší žáci pracovali s tavnou pistolí. Nasbírali jsme také kaštany a zdobili je barvami. Na bílé papírové sáčky jsme nakreslili halloweenská strašidla. Skládáním barevného papíru se nám povedlo udělat ozdobný dýňový retěz. Závěrem podzimního tvoření vystřihávali větší žáci pavouky, které jsme přilepili na oranžový podklad.

Děti celé podzimní vyrábění zhodnotily kladně a moc si to užily.

 Fotogalerie

Mgr. Šlosrová Miroslava