Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Prosinec v 1. oddělení ŠD

Prosinec v 1. oddělení ŠDZačátkem prosince se slaví “Mikuláš“. Vyráběli jsme strašidelné čerty a Mikuláše. Povídali jsme si o tradici na den sv. Mikuláše. Děti se čertů nebojí, řeknou jim básničku nebo jim zazpívají a za to dostanou sladkou odměnu.

Začali jsme tvořit malé barevné stromečky z provázků, které nám daly opravdu moc práce, ale zvládli jsme to. Pak jsme nazdobili láhve vánoční tématikou. Z dřevěných špachtlí jsme vytvářeli stromeček, který jsme nazdobili větvičkami a doladili ho vánočními ozdobami.

Nazdobená keramická sluníčka pro tatínky, strejdy a dědečky jsme zabalili do celofánu. Pracovali jsme i na vánočním přání. Moc se nám povedlo. Skládali jsme krabičky pro maminky z barevných čtvrtek. Do nich jsme dali vánoční ozdoby, které jsme vytvořili pomocí předlohy s vánočními motivy a pomalovali je třpytivým lepidlem.

Připomněli jsme si zvyky a tradice. Pouštěli jsme lodičky, krájeli jablíčka, házeli střevícem a další zvyky, které si mohou doma žáci ve vánočním čase zkusit.

Těšíme se na besídku. Vánočně jsme si nazdobili stolečky, kde si děti pochutnávaly na perníčkách. Pustili jsme si vánoční koledy a žáci si s nadšením vybírali dárečky pod stromečkem. Překvapeni byli škrábacími zvířecími obrázky zvířátek a barevnou tužkou. Besídka se nám moc podařila.

Přejeme vám „Veselé Vánoce“.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová, Michaela Zmeškalová a Ivana Damašek