Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poznáváme Klášterec nad Ohří - motivačně poznávací projektový den

Poznáváme Klášterec nad Ohří - motivačně poznávací projektový denMyslíte si, že dobře znáte město, ve kterém žijeme? Kolik dřevěných mostků je v ulici Pod Skalkou? Jaký strom je nejblíže korkovníku? Co drží v ruce bronzová socha Moudrá od místního rodáka? Které kontinenty nemají v Sala Terreně své alegorické sochy? Z terasy zámeckého parku je vidět hora pojmenovaná podle hmyzu a druhá má ve svém názvu barvu. Jaký je součet výšek těchto hor?

Právě na takové otázky dnes, 29. září, hledali odpovědi naši žáci během projektového dne. Ve skupinách si prošli starý Klášterec a díky otázkám a úkolům se na něj museli dívat jinýma očima, protože k správnému splnění úkolu nebyly třeba mimořádné znalosti, ale schopnost pozorovat město kolem sebe.

Další částí úkolu bylo získávání písmen z nápisů a informačních tabulí, ze kterých se složila jména osob, které významně ovlivnily historii i současnost našeho města. Pro správné uspořádání písmenek byly třeba nápovědy, které žáci získali za správné odpovědi či sportovní výkony, které jako skupina plnili společně.

Počasí nám přálo a tak se hodila i zmrzlinová odměna pro všechny, kteří se do projektového dne zapojili.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová