Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Noc s Andersenem 2024

Noc s Andersenem 2024Málokterý žák se probudí do prázdninového rána ve školní tělocvičně. Opravdu se nestalo, že bychom zamkli nějakého žáka ve škole, ale někteří se poslední školní březnový den rozhodli vrátit se do školy a strávit společně Noc s Andersenem (a s mnoha dalšími) i v rámci projektu Podpora rovných příležitostí.

Náš nabitý program začal autorským čtením tzv. gamebookové knihy Lenky Samcové, která do poutavého příběhu z lyžařského kurzu zapojila nejednoho z nás. Žáci 4.A se věnovali laskavějším pohádkám a divukrásným příběhům, které jim mile představila jejich autorka Zuzana Šestáková. S sebou však nepřinesla pouze knihy, ale také nevšední hudební nástroje. Společně se staršími žáky jsme si zajímavé nástroje vyzkoušeli. Jemnými a léčivými tóny nás obohatily tibetské mísy, sluneční buben, oceánský buben, finský strunný nástroj kantele, sansula, zvonkohra energy chimes či „živelné“ zvonečky Koshi.

Závěr našeho večera rozhodně nebyl uspávací – literární noc si žádá pořádnou dávku fantazie, takže i my jsme si vyzkoušeli něco napsat. Pokračovali jsme v příběhu, se kterým přišla lektorka tvůrčího psaní Renata Šindelářová. Zatímco čtvrťáci zažívali stezku nevšedně potemněnými chodbami školy, my jsme si četli mnohem děsuplnější vymyšlené zápletky. Téma „ať žijí duchové“ některým nepřineslo úplně klidné spaní. Nebo za to spíš mohli další hosté, kteří dorazili až po společném vyvolávání duchů?

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková