Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Literární soutěž Pohádky psané vodou

Literární soutěž Pohádky psané vodouNaše škola se začátkem školního roku zapojila do literárního projektu spolku Mamavis Pohádky psané vodou. Žáci měli za úkol napsat vlastní příběh, který je spojený s léčivou silou vody a zasadit ho do prostředí našeho známého města a okolí.

Zapojilo se 6 šikovných žáků druhého stupně a hned 4 z nich byli vybráni jako spoluautoři souhrnné publikace.

Jedná se konkrétně o tyto žáky:

Daniel Granát (9.A), Čtvrtý pramen

Petra Perůtková (9.A), Pramen vzpomínek

Pavla Hablawetzová (9.B), Víla ze studánky

Obzvláště se líbila práce Velká obří potopa žákyně ze 6.A Michaely Zmeškalové.

V této chvíli už se pracuje na konečné podobě ilustrované knihy pohádek. Hodnotiteli bylo vybráno celkem 32 prací, které budou ještě doplněny ilustracemi ze ZUŠ. 

Za odvahu zúčastnit se (a pilnou práci) děkujeme všem zapojeným žákům a vybraným velmi gratulujeme k úspěchu, který snad není poslední a pouze odstartoval další literární počiny. Děkujeme také rodičům za podporu žáků a vytvoření kvalitního zázemí pro jejich rozvoj. Velmi si toho vážíme. 
Slavnostní křest knihy se bude konat v KC v Klášterci dne 30. 5. v 17 hodin. Oceněni budou všichni, kteří se do soutěže zapojili a jsou také zváni na tuto akci. Zvláštní ocenění dostanou děti, jejichž práce byly vybrány k publikování v knize.
Mgr. Diana Homolková