Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Leden v 1. oddělení ŠD

Leden v 1. oddělení ŠDZačátkem ledna jsme slavili Tři krále. Děti si přečetly článek o třech králích a poznávaly jejich nezvyklá jména. Kašpar - strážce pokladu, Melichar - král světla, Baltazar – ochránce života.  Luštili jsme tříkrálovou osmisměrku a křížovku. Pak děti vymalovávaly omalovánky králů. Korunky polepovaly barevnými lepicími páskami, které byly zdobené písmeny králů. Kreslily mandaly a nakonec vystřihovaly krále, jak nesou dary Ježíškovi.

Vyráběli jsme ryby za pomocí kartonu. Vystřihli jsme tvar ryby, domalovali obličej a ocasní ploutev fixami. Omotávali jsme je vlnou různých barev. Dětem se výtvory moc povedly.

Ve dvojicích jsme se snažili rozluštit pohádkové postavy, které jsme měli na papíře nakreslené formou hádanek. Práce byla náročná, ale děti jí zvládly. Na umělou předlohu jsme barvili glitrovými barvami pohádkové postavy a zvířata.  Malování děti moc bavilo.

Vyrobili jsme také paní Zimu. Vystřihli jsme obličej z barevného papíru a nalepili na černou čtvrtku. Vytvořili jsme si vločky z bílého papíru a ty následně nalepili jako vlasy Paní Zimy. Kluci dělali Zimáčka. Výrobky jsme si vystavili ve třídě a jídelně.

Povídali jsme si o bruslení a někteří poznali krasobruslaře Tomáše Vernera. V tomto duchu se neslo naše další tvoření. Na bílou čtvrtku jsme začali malovat led modrou temperou. Vystřihli jsme krasobruslaře nebo krasobruslařku a nalepili je na čtvrtku. Nakonec jsme dotvořili sukně pomocí peříček a barvili je glitrovými barvami.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová