Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Květen v 1. oddělení ŠD

Květen v 1. oddělení ŠDZačátkem května jsme tvořili obrázky kvetoucích stromů na jarmark. Z pryskyřice jsme vyráběli brože a dali na barevné provázky, skládali jsme dárkové obálky, vyráběli jsme motýlky na kolíku. Také jsme dělali z barevných provazů kroužky na klíče a nakonec jsme tvořili větrníky a létající motýly.

Na Den matek jsme na keramická srdce kreslili rostlinky metalickými fixami a zabalili je do igelitových sáčku. Vyrobili jsme i práníčka pro maminky. Určitě byly překvapené z našich dárků.

Stříhali jsme jarní budky pro ptáky, byla to společná práce žáků. Zdobí nástěnku v jídelně. Vytvářeli jsme louku plnou květů - toaletní papír jsme barvili fixami a zapouštěli vodou. Dali jsme je na nástěnku ve třídě. Práce byla náročná ale děti jí zvládly. Skládali jsme barevné papíry, lepili je až vznikly krásné barevné květy, které najdeme na chodbě.

Řešili jsme v pracovním listě květiny a určovali jsme jejich názvy. Venku jsme malovali křídami jarní kvítí – pampeliška, violka, růže, kopretina a jiné jarní rostliny. Nakonec jsme venku tiskli květy z různých rostlin. Děti byly nadšené tiskáním květů.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová