Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hoří to, ale nepálí

Hoří to, ale nepálí



Dne 14. 11. 2023 zažili žáci 9. ročníků dvouhodinovku netradiční chemie. Prostřednictvím chemických pokusu, které si pro ně připravili studenti gymnázia spolu s jejich vyučující chemie Ing. Šárkou Foltýnovou, nahlédli do tajů chemických reakcí.  Žáci mohli na vlastní oči sledovat, jak vypadá sloní pasta, jak z vína udělat vodu, jak se dělá trik s umělou krví a další pokusy. Některé pokusy zažili i na vlastní kůži. Příkladem bylo bezpečné vzplanutí ohně na rukou. O tento pokus byl velký zájem, i když první figurant určitě trochu pochyboval, že to nepálí. Vše dobře dopadlo, pokusy vyšly a my se budeme těšit na další podobné akce.

Děkujeme studentům gymnázia a Ing. Foltýnové za přípravu a ukázky pokusů.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová