Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Duben v 1. oddělení ŠD

Duben v 1. oddělení ŠD



Začátkem dubna jsme se věnovali ještě Velikonocům. Hráli jsme Kimovu hru, kdy pod šátkem žáci určovali velikonoční symboly. Dále se určovala mláďata, která se rodí na jaře. V tělocvičně jsme soutěžili. Nosili jsme umělé vajíčko na lžíci. Děti se snažily a povzbuzovaly se navzájem. Vítězové byli odměněni. Použili jsme kulatý talíř, který nám pomohl vytvořit ovečku. Pak jsme dělali velikonoční kvíz.

Začali jsme tvořit výrobky na jarmark. Z tvrdnoucí hmoty jsme vyráběli sluníčka. S barvami na okno se vyráběly na umělou hmotu různé obrázky. Malé gramofonové desky jsme barvili metalickými fixami. Na kamínky jsme tvořili akrylovými barvami mandaly, tečkovali jsme a obtiskávali ťapičky. Z barevných drátků jsme vyrobili stojan na fotky. Práce s kamínky nás velmi bavila. Dalším výrobkem byli zajíčci. Hlavu jsme omotávali provazem a uši látkou. Pomocí tavící pistole jsme je nazdobili mašlí, kytičkou nebo motýlem.

Na kopcích okolo Klášterce nad Ohří jsou historické hrady Šumná a Lestkov. Namalovali jsme je na velkou čtvrtku modrou a šedou barvou a dozdobili je fixami. Někteří žáci si i přimysleli strašidla. Děti se radovaly z výrobků. Na Svátek matek jsme v keramice vyráběli srdíčka zdobená rostlinami. Vzhledem k tomu, že končí duben, povídali jsme si o čarodějnicích. Poté jsme vyrobili čarodějnice ze skládaného barevného papíru a pytlíku na svačinu. Děti se těšili na táborák a pálení čarodějnic.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová