Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země v 1. oddělení ŠD

Den Země v 1. oddělení ŠDV družině si 1. oddělení plnilo Den Země už s předstihem. Povídali jsme si o „Studánkách“. Probírali jsme různé typy jako například: Pitná studánka -  nádrž s  upravenou vodou.  Průmyslová studánka – ve firmách v našem městě a okolí. Studánka v lese – přírodního typu, napájí se zde zvěř. Zemědělská studánka – napájení hospodářských zvířat, zalévání polí. Dále jsme řešili, jak nejlépe chránit naši planetu. Jak šetřit s vodou v domácnosti. Sázet stromky, uklízet nepořádek v přírodě a nerozdělávat oheň tam, kde je to zakázáno.

Na Den Země jsme si naši planetu vybarvili fixami a udělali jí ruce. Děvčata tvořila květiny s naší celou zemí. Ve skupinkách s pracovními listy jsme doplňovali do barevných popelnic odpady, které tam patří. Všem žákům se to povedlo.

Navlékli jsme si rukavice a šli jsme ven před školu sbírat odpadky, které do přírody nepatří. Sesbírali jsme papírky od bonbónů, různé obaly, plechovky, PET lahve, pytle, nedojedené jablko a jiný odpad. Chválím celé 1. oddělení, které sbíralo odpadky před školou. Svojí snahou dávají příklad ostatním lidem, jak se chovat k životnímu prostředí.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová