Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Čtvrťáci na výletě v Chomutově

Čtvrťáci na výletě v ChomutověV úterý 12. 12. jsme se všichni čtvrťáci vypravili do Oblastního muzea v Chomutově na akci Advent. Jeli jsme vlakem, což byl sám o sobě skvělý zážitek! 

V muzeu nás překvapily obrovské a nádherné prostory, kterými nás prováděla velmi příjemná průvodkyně, vyprávějící spoustu zajímavostí nejen o vánočních zvycích a tradicích. Velmi nás zaujala například sbírka Madon s Ježíškem, pohyblivý betlém nebo sbírka betlémů v kostele svaté Kateřiny. Moc se nám líbilo pouštění lodiček ze skořápek ořechů, vlastnoruční výroba svíčky ze včelího vosku, kterou jsme si mohli vzít domů, a rozkrajování jablíčka.

Na každém výletě nesmí chybět nákupy, proto jsme si prošli také vánoční trhy u Městského divadla. Největším "trhákem" se stalo jmelí, které jsme si odváželi ve velkém. Přináší totiž štěstí a mělo by se darovat!

Akce se opravdu povedla. Děkujeme.

Fotogalerie

žáci 4. tříd