Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Březen v 1. oddělení ŠD

Březen v 1. oddělení ŠDV březnu byly jarní prázdniny a každý je trávil po svém. V družině jsme se to pak snažili nakreslit. Někteří je trávili na Alšovce na lyžařském výcviku, jiní byli plavat v aquaparku v Chomutově a další zase obdivovali medúzy v Praze. Děti navštěvovaly své příbuzné nebo byly doma a bavily se různými hrami.

Na Mezinárodní den žen jsme vyráběli srdíčková překvapení s korálky. Maminky z našich dárečků byly jistě překvapené.

Vyráběli jsme klauny z obyčejného papíru a zdobili jsme je barevnými ozdobami. Opravdu se nám povedli. V Kulturním centru se konal maškarní karneval, moc jsme se na něj těšili.

Další březnovou činností bylo doplňování geometrických tvarů. Někdo je vybarvoval a jiný je jen obkresloval. Žáci do geometrických tvarů zapisovali počet obrazců. Práce byla náročná, ale děti jí zvládly.

Účastníme se výtvarné soutěže „Z pohádky do pohádky.“ A tak jsme se na pohádky zaměřili. Zjišťovali jsme kdo sleduje televizi a kdo zase raději čte knihy. Žáci předčítali komiksové knihy, které nás inspirovali k soutěži. Každý si vybral nějakou postavu, kterou nakreslil fixami a pastelkami.

Těšíme se na jaro. Tvořili jsme sněženky. Na čtvrtku se foukacími fixami udělalo pozadí a samotné sněženky jsme vytvořili pomocí barevných papírů. Připravujeme se na Velikonoce. Zaseli jsme velikonoční obilí a použili jsme piliny. Zaléváme je a pozorujeme jak tráva roste. Z malých korálků jsme vytvářeli vajíčka a přilepili je na barevné čtvrtky. Vyráběli jsme z kartonů velké vejce ozdobené barvami, polepené stuhami nebo nastříhanými proužky barevného papíru. K Velikonocům patří i slepičky a kuřátka, tak jsme vystříhali barevné proužkované čtvrtky a přivázali slepičku a nalepili kuřátko. Vyrobili jsme i košíček na vajíčka s motivem zajíčka. Barvili jsme i vejce různými barvami a polepili jsme je velikonočními ozdobami.

Přejeme všem veselé Velikonoce.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová