Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 80. výročí lidické tragédie, Heydrichiáda

80. výročí lidické tragédie, HeydrichiádaDne 24. 05. 2022 jsme se se třídou 9.B zúčastnili výstavy v Galerii Kryt pod názvem 80. Výročí lidické tragédie, Heydrichiáda.

Výstava mapuje okolnosti vypálení středočeské obce nacisty a poválečný vývoj Lidic. Dne 27. 5. uplyne 80 let od atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha, který tenkrát do Prahy přijížděl ze svého sídla v Panenských Břežanech.

Atentát na Reinharda Heydricha spáchali členové skupiny Anthropoid Jozef Gabčík a Jan Kubiš dne 27. 5. 1942 v pražských Holešovicích, kam říšský protektor přijížděl ze svého sídla v Dolním zámku v Panenských Břežanech.

Žáci obdrželi pracovní listy, které obsahovaly několik otázek týkajících se lidické tragédie. V úplném závěru jsme shlédli video s výpovědí svědků, jak to tenkrát celé probíhalo. A věřte, bylo to pro žáky velice emotivní. Výstava se nám velice líbila.

Fotogalerie

Ing. Monika Čermáková