Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Jarmark v ŠD

V úterý 26. 10. proběhl jarmark v naší školní družině.

Pro všechny byla přichystaná bohatá tombola, kde byl každý lístek výherní.

Rodiče si mohli prohlédnout výrobky našich žáků.  V připraveném výrobním koutku si každý domu odnesl dýni z kartonu, z papíru složenou čarodějnici a obrázky s halloweenskou tematikou.

Akce se podařila a všem se líbila.

Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 2. 11. 2021 15:17

Strašidelné úterý ve 2. A

Dnes jsme se rozhodli oslavit v naší třídě Halloween v maskách. Začali jsme v kuchyňce tím, že jsme si k svačince připravili velmi chutné mumie z párečků a listového těsta To byla ale dobrota! Poté jsme si ve třídě četli o strašidýlkách, počítali s dýněmi či jedovatými houbami, viděli pohádky o Dušičkách, Bílé paní a strašidelném kocourovi a v neposlední řadě jsme také soutěžili o nejlépe námi zamotanou mumii. Na závěr jsme si zatančili v maskách a vyhodnotili ty nejkrásnější. Byl to super den!
žáci 2. A

Publikováno 27. 10. 2021 17:28

Dračí tvoření

Žáci 4.A a 4.B spojili síly a pustili se do zajímavého projektu. Ve skupinkách se jim podařilo vyrobit 6 velikánských papírových draků. Co bylo pro nás nového? No, především to, že jsme mohli pracovat ve skupinách, nová byla také práce s akrylovými barvami a s nestandardně velikou čtvrtkou.

Nelehká práce byla s navazováním mašliček. Vše se nám nakonec povedlo a z výsledku práce jsme se mohli radovat.

Fotogalerie

všichni ze 4.A a 4.B


Publikováno 27. 10. 2021 17:18

Tonda Obal na cestách

Tonda Obal na cestách je vzdělávací program zaměřený na třídění odpadů a jejich následnou recyklaci. Tohoto programu se v pondělí 25. 10. zúčastnily všechny třídy naší školy.

Žáci se dozvěděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj následně vyrábí. Také měli možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů a vyzkoušet si odpady správně vytřídit.

Cílem akce bylo přesvědčit žáky, že třídit odpad má smysl. A že každý z nás by měl přemýšlet, jak snížit množství odpadu, které produkuje.

Fotogalerie

Mgr. Miloslav Hrachovec


Publikováno 27. 10. 2021 17:04

Čtvrťáci v kuchyňce

V rámci učiva pracovních činností jsme si zkusili své dovednosti ve školní kuchyňce. Vyrobili jsme si jednohubky. Krájení, mazání i zdobení nám šlo výborně. Nakonec jsme si připomněli pravidla stolování a také jsme si moc pochutnali.

Fotogalerie

kluci a holčičky ze 4.B


Publikováno 22. 10. 2021 16:33

Druháčci v knihovně - Pasování na čtenáře

Dnes nás v knihovně KRÁL knížek - pan Barták pasoval na čtenáře. Byli jsme totiž šikovní a všichni jsme se naučili číst. Dostali jsme velkou pochvalu a mohli jsme si s panem Bartákem také zazpívat písničku.

Tímto se nám otevírá svět knížek, který na nás zcela jistě čeká... Moc se na něj těšíme.

Děkujeme manželům Bartákovým za milou a příjemnou chvíli.

 Fotogalerie - 2.A

Fotogalerie - 2.B

žáci 2.A a 2.B


Publikováno 20. 10. 2021 8:31

Projektový den v Základní umělecké škole

Dne 13 .10. 2021 se 2. oddělení ŠD zúčastnilo projektového dne v ZUŠ. Nejprve nás učitelé přivítali krásným koncertem, při kterém se děti seznámily s různými hudebními nástroji. Poté jsme se podívali do prostorů umělecké školy. V každé učebně byl pro nás přichystaný program. Děti si vyzkoušely hrát na housle, piano, bubny, dřívka nebo na triangl. Dokonce se díky snaze paní učitelky sehrály i jako orchestr. Nakonec jsme viděli taneční vystoupení dívek, které postoupily se svou sestavou do mezinárodní soutěže.  Při odchodu jsme byli obdarováni balónky a plackami na batoh.

Dětem se akce moc líbila, některé i uvažují nad přihlášením do ZUŠ.

 Fotogalerie

Hana Windischová a Klára Čtvrtníčková


Publikováno 20. 10. 2021 7:33

ŠD - Jarmark

Těšíme se na vás 26. 10. od 13:30.

Více informací naleznete v příloze tohoto příspěvku.

Příloha:

Bc. Veronika Součková


Publikováno 20. 10. 2021 7:19

Dýňové tvoření ve 2.B

Když jsme si v první třídě neužili žádné veselé tvoření, letos jsme si to vynahradili. Udělali jsme si halloweenský den. Vytvořili jsme netopýry a strašidla. Dýně jsme ozdobili přírodním materiálem a moc se nám to povedlo, i když práce s tavnou pistolí byla velmi náročná. Naštěstí nedošlo k žádnému úrazu. Protože se dětem  výsledek moc líbil, ozdobíme si ještě malé dýně.

Fotogalerie

Mgr. Jana Vlastníková


Publikováno 18. 10. 2021 12:28

Papoušci ve školní družině

V pátek 8. 10. nám zpříjemnil odpoledne pan Radek Jareš s kolegou.

Připravili si pro nás zábavné a poučné vystoupení s papoušky.

Dozvěděli jsme se zajímavosti o jejich životě, stravě a jak se učí novým věcem. Pro nás pro všechny to byl obrovský zážitek.

Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 14. 10. 2021 8:21