Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zubní hygiena v 8.B

Zubní hygiena v 8.BZuby jsou důležitou částí našeho těla, potřebujeme je nejen k rozkousání potravy a správnému vyslovování, ale jsou také součástí našeho vzhledu.

Aby byly zuby zdravé a krásné, je třeba o ně správně pečovat, protože když přijdou problémy, tak už je většinou pozdě a náprava není vždy možná.

Žáci 8.B se 2.12. seznámili nejen se současnými možnostmi a trendy v péči o chrup, ale také si hlavně vyzkoušeli, jak o své zuby správně pečovat a jak používat jednotlivé kartáčky na zuby a zubní nit.

Žáci si pomocí tablet obarvili zubní plak a zuby si vyčistili svým obvyklým způsobem. Zbylá barva jim ukázala, kde všude jim plak na zubech zůstal, paní zubní hygienička Sára Tejkalová z Plzně jim pak individuálně poradila, jaký typ čištění zubů je pro ně vhodný.

Děkujeme paní Sáře Tejkalové a budeme se těšit na případnou další spolupráci.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová