Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Žlutý tým tentokrát zasahuje v Portugalsku 9. 5. - 15. 5. 2022 - Den první a druhý

Žlutý tým tentokrát zasahuje v Portugalsku 9. 5. - 15. 5. 2022 - Den první a druhýerasmus[2].jpg

Žáci naší školy spolu s učiteli, tzv. Žlutý tým, se vydali v rámci projektu Erasmus+ “Colours in Science“ tentokrát poznat Portugalsko.

Jak to probíhalo v prvních dvou dnech? První den jsme strávili na cestě. Na konci dne jsme se po přistání v Lisabonu projeli metrem a ubytovali se. Druhý den nás čekal náročný program. Spolu s ostatními partnery z Polska, Slovinska, Portugalska a Španělska jsme si užili koncert místního školního orchestru, ochutnali tradiční pokrmy zemí – tzv. Nation Fair.  Úspěch měly opět české perníčky, koláčky s povidly, hořické trubičky a chléb s vepřovkou. Poté jsme měli možnost prozkoumat zákulisí celé školy. Všechny nás zaujaly hlavně stáje, plavecký bazén, veliká sportovní hala, šermířská tréninková hala a další vymoženosti. Počasí vyšlo skvěle. Těšíme se na středu, kdy nás čeká poznávání pamětihodností Lisabonu a blízkého okolí, procházka podél řeky, piknik v Belému a Lisbon Story Centre. 

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová