Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zápis do prvních tříd

Zápis do prvních tříd24.04. 2020

Zápis do prvních ročníků základních škol pro školní rok 2020/2021 proběhne v termínu od 1. dubna  do 24. dubna 2020 bez osobní přítomnosti dětí ve škole a doporučujeme, pokud to je možné, i bez osobní přítomnosti zákonného zástupce. Na děti se budou v příštím školním roce v prvních třídách těšit Mgr. Jana Vlastníková a Mgr. Ivana Jiránková.

Zápis je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014.

Možnosti podání žádosti:

1. Poštou - na adresu Základní škola, Školní 519, 43151 Klášterec nad Ohří

2. Prostřednictvím své datové schránky - gushpbi

3. Prostřednictvím emailu s elektronickým podpisem:

info@skolaklasterec.cz

chloubova@skolaklasterec.cz

4. Vložením do poštovní schránky školy - u vchodu do budovy školní jídelny (uzavřená obálka)

Pro tato podání žádostí je nutné vyplnit a doručit: 

Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání, Zápisní list a fotokopii (scan nebo fotografii) rodného listu dítěte. 

Žádost o přijetí do prvního ročníku základní školy by měla být podána oběma rodiči jakožto zákonnými zástupci nebo doložena souhlasem druhého zákonného zástupce. V tomto případě využijte formulář Souhlas se zápisem do 1. ročníku. 

Pokud budete chtít, aby vaše dítě chodilo do školní družiny, zakroužkujte tuto volbu v Zápisním listu. 

5. Osobním doručením do budovy školy ve vyhrazenou dobu - v případě, že nemůžete ze závažných důvodů využít předchozí možnosti, můžete se dostavit do školy, výše uvedené dokumenty pro vás budou nachystané a můžete je vyplnit ve škole. S sebou potřebujete rodný list dítěte a občanský průkaz zákonných zástupců. U cizinců je třeba pas a doklad o pobytu. Žádáme Vás o dodržování zvýšených hygienických pravidel - povinná rouška a doporučujeme i rukavice. 

Provozní doba školy: 

- v pracovní dny vždy od 8 do 12 hodin

- 8. dubna a 22. dubna 2020 od 14 do 17 hodin

Odklad školní docházky

Pro odklad povinné školní docházky nutné zaslat Žádost o odklad povinné školní docházky a přiložit doporučující posouzení příslušného poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. 

Všechny zmiňované dokumenty naleznete v přílohách tohoto příspěvku.

Jakmile bude opět otevřená škola pro žáky, rádi přivítáme budoucí prvňáčky a jejich rodiče v naší škole, aby se tak mohli seznámit s prostředím školy, tříd a třídními učitelkami a my zase rádi s nimi. Budeme se moc těšit. Věříme, že to bude již brzy. Přejeme všem pevné zdraví v těchto nelehkých časech.

Pokud si s něčím nevíte rady, zavolejte na 605278449, rádi vám pomůžeme. vedení školy

Přílohy