Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. třídZápis do prvních ročníků základních škol pro školní rok 2021/2022 probíhá až do 23. dubna 2021 bez osobní přítomnosti dětí ve škole a doporučujeme, pokud to je možné, i bez osobní přítomnosti zákonného zástupce. Na děti se budou v příštím školním roce v prvních třídách těšit Mgr. Radka Maříková a Mgr. Ilona Pekariková.

Zápis je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015.

Možnosti podání žádosti:

  1. Poštou - na adresu Základní škola, Školní 519, 43151 Klášterec nad Ohří
  2. Prostřednictvím své datové schránky - gushpbi
  3. Prostřednictvím emailu s elektronickým podpisem:

       - info@skolaklasterec.cz

       - chloubova@skolaklasterec.cz

  1. Vložením do poštovní schránky školy - u vchodu do budovy školní jídelny (uzavřená obálka)

Pro tato podání žádostí je nutné vyplnit a doručit: 

Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání, Zápisní list (nezapomeňte v něm vyplnit své telefonní číslo, abychom vás mohli kontaktovat) a fotokopii (scan nebo fotografii) rodného listu dítěte. 

Žádost o přijetí do prvního ročníku základní školy by měla být podána oběma rodiči jakožto zákonnými zástupci nebo doložena souhlasem druhého zákonného zástupce. V tomto případě využijte formulář Souhlas se zápisem do 1. ročníku. 

Pokud budete chtít, aby vaše dítě chodilo do školní družiny, zakroužkujte tuto volbu v Zápisním listu. 

  1. Osobním doručením do budovy školy ve vyhrazenou dobu - v případě, že nemůžete ze závažných důvodů využít předchozí možnosti, můžete se dostavit do školy, výše uvedené dokumenty pro vás budou nachystané a můžete je vyplnit ve škole. S sebou potřebujete rodný list dítěte a občanský průkaz zákonných zástupců. U cizinců je třeba pas a doklad o pobytu. Žádáme Vás o dodržování zvýšených hygienických pravidel - povinná nanorouška nebo respirátor. 

Provozní doba školy: 

- v pracovní dny od 6. 4. do 23. 4. vždy od 8 do 14 hodin

- 7. dubna a 21. dubna 2020 od 14 do 17 hodin

Odklad školní docházky

Pro odklad povinné školní docházky je nutné zaslat Žádost o odklad povinné školní docházky a přiložit doporučující posouzení příslušného poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. 

Všechny zmiňované dokumenty naleznete v přílohách tohoto příspěvku.

Pokud si s něčím nevíte rady, zavolejte na 474375575 nebo 605278449, rádi vám pomůžeme.

Přílohy:

vedení školy