Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Velikonoční tvoření v 1. odd. ŠD

Velikonoční tvoření v 1. odd. ŠDV měsíci dubnu slavíme Velikonoce. S dětmi jsme si povídali, jak Velikonoce vznikly a proč je slavíme. Díky pracovním listům, které jsme vyplňovali, se děti dozvěděly o něco více. 

Vyráběli jsme velikonoční ozdoby, které si děti mohly zapíchnout do velikonočního osení. Děvčata zdobila vajíčka foukacími fixami a poté jsme je společně dali do malých košíků. Další den jsme stříhali a skládali z barevných čtvrtek koše pro vykoledovaná vajíčka. Děti práce velmi bavila. Vyráběli jsme z nažehlovacích korálků vajíčka. V úterý žákyně zdobily věnce, které se jim moc povedly. Ze samotvrdnoucí hmoty jsme vyráběli velikonoční dekorace. Kluci vytvořili z rýžových chlebíčků beránky. Poslední den žáci vybarvovali kraslicové bludiště a tvořili ze skořápek trávu s kuřátkem a polepili textilními květinami. Děti překvapí rodiče svými výrobky na Velikonoce. 

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová