Žáci 8. a 9. ročníků měli možnost v rámci inovativního vzdělávání projektu OP JAK Šablony II. navštívit naše hlavní město Prahu. Jako první se vypravili do Národního muzea. Nejvíce je zaujala spojovací chodba mezi starou a novou budovou muzea, kde zhlédli film o vývoji Prahy a dobové záběry důležitých událostí. Velký zájem vzbudila také stálá expozice minerálů. V rámci výstavy Pravěká dobrodružství Eduarda Štorcha se žáci rázem ocitli v době lovců mamutů.
Poté se přesunuli metrem na Chodov. Cesta metrem byla pro žáky velkým zážitkem. Na Chodově je čekala prohlídka výstavy Body Worlds - Tělo v pohybu, která nabízí pohled na reálné části lidského těla a vysvětluje, jak fungují. Díky poutavému výkladu mohli poznat, jaké funkce jednotlivé části těla mají, co a jak ovlivňuje naše zdraví. Výstava byla pro žáky velmi zajímavá a přínosná.
Celý den byl nabitý poznáním a žáci si z něj odnesli mnoho nových zážitků i poznatků.
Ing. Monika Bártová