Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Technika je zábava

Technika je zábavaDne 5. 5. 2022 se vybraní žáci osmých ročníků zúčastnili tzv. soutěžního kolečka, kde se stručně seznámili praktickou činností s obory strojírenství, elektrotechnika, informační technologie a autotronik/automechanik. Akce proběhla na SPŠ v Ostrově nad Ohří.

Mgr. Jitka Řebíčková

Slova žáků: 8.A:

V oboru IT jsem si vyzkoušel rozpoznávat komponenty, v oboru autotronik jsem si vyzkoušel vyměnit kolo u auta, rozpoznat díly a určit kontrolky, v oboru strojírenství jsem si vyzkoušel měřit posuvným měřítkem.

Slova žáků: 8.B:

Studenti v SPŠ byli moc milí. Měli tam zajímavé obory, bylo super, že jsme si mohli vyzkoušet dané obory. Myslím si, že hodně žáků si vybralo jeden z oborů a ví jakým směrem půjdou v dospělosti.

Slova žáků: 8.C:

Škola je nádherná a opravdu veliká, kdybychom neměli doprovod asi jsme do teď ztracení. Všechny obory, které jsme dělali mě bavili, nejvíce asi elektrotechnika. Taky se mi líbilo, že ta škola je moderně zařízena. Tato návštěva se mi líbila.

Fotogalerie