Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Škola v přírodě

Škola v přírodě11.05. 2020

Vážení zákonní zástupci, velmi nás mrzí, ale bohužel Vám musíme oznámit, že se letošní škola v přírodě (ŠvP) neuskuteční.
Na základě opatření vlády došlo ke zrušení možnosti pořádat tuto akci.

Protože se na nás obracíte s dotazy ohledně ŠvP, rozhodli jsme se Vám situaci popsat a nastínit možnosti.

Jak jistě sledujete, situace se v ČR mění každým dnem. Bohužel do posledních dnů nebylo zcela jasné, jak to s pobytem žáků nejen ve škole ale i ŠvP dopadne. Mrzí nás, že jsme z důvodu nouzových opatření neměli možnost Vás oslovit, sejít se na společném jednání a domluvit si další postup. O to bylo jednání z naší strany složitější. Také domluva s provozovatelem ŠvP nebyla jednoduchá a trvala déle, než jsme očekávali. Jednání probíhala telefonicky a mailem již od konce března. I provozovatelé pobytů žáků škol neměli mnoho informací a čekali na další vývoj situace.

Naše škola dle smlouvy se zprostředkovatelem ŠvP již na začátku března zaplatila 90% částky za pobyt žáků a nebylo tedy možné z naší strany ŠVP zrušit. V takovém případě bychom museli mít pokyn od Vás, že žádáte o zrušení, a znamenalo by to zaplacení storna poplatků, tj. minimálně jedné třetiny částky. To se nám zdálo nevýhodné. Jednali jsme tedy s provozovatelem ŠvP a snažili se najít schůdné řešení pro obě strany, stejně jako mnoho dalších škol v ČR. Na základě posledních informací a daných možností jsme se rozhodli přeložit ŠVP na květen 2021. Podzimní termíny se nám zdály rizikové. V těchto dnech očekáváme slibovaný dodatek smlouvy se změnou termínu ŠvP a dalšími náležitostmi. Začátkem června by dle příslibu mělo dojít k vrácení části peněz.

Věříme, že chápete tuto neobvyklou situaci a doufáme, že většině z Vás nový termín ŠvP vyhovuje. Zákonným zástupcům žáků, kteří se již v příštím roce nebudou moci této akce zúčastnit (odcházejí ze školy, stěhují se), se budeme snažit vrátit co nejdříve zpět zaplacenou částku. U ostatních žáků se budeme těšit na novou ŠvP.

Děkuji za pochopení a trpělivost.

Ing. Monika Bártová