Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ŠD - 1. oddělení - Začátek nového roku

ŠD - 1. oddělení - Začátek nového rokuNa začátku nového roku jsme vzpomínali, co nám přinesl Ježíšek pod stromeček. Děti kreslily pastelkami stromeček a pod ním plno dárečků. Dne 6. ledna se slaví den Tří králů - Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří přinesli Ježíškovi dary. Pracovali jsme s pracovním listem, tvořili jsme královské koruny a zdobili jejich první písmeno. Mandaly jsme kreslili pastelkami a fixami, vytvořili figurky tří králů. Děti vyráběly s nadšením, práce je bavila. Zima ještě neskončila, a tak jsme začali tvořit sněhulákové mandaly. Natřeli jsme je inkoustem a zmizíkem, vytvářeli tvary sněhuláků. Vyzdobili jsme nástěnku v jídelně a u schodiště. Nově začali žáci malovat barvami na okna, každý tvořil obraz podle své fantazie. Naučili jsme se píseň Grónská zem, kde žijí eskymáci. Začali jsme tvořit z dřevěných zdravotních dřívek tučňáky, kteří žijí na severu. Pak jsme tvořili palčáky a čepice pro eskymáky. Palčáky jsme vyšívali vlnou, některým se to velmi povedlo, jiní si na to netroufli, a proto je vybarvovali fixami. Čepice jsme kreslili voskovými pastelkami a zdobili barevným lepidlem. Poté jsme na ně nalepili vločky a stromečky. Bambuli jsme vyrobili z vlny.

Dětem se práce velmi líbila.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová