Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ŠD - 1. oddělení - listopad

ŠD - 1. oddělení - listopadNa začátku měsíce jsme se naučili novou píseň Listopad, listopad. Některé děti se naučily jednu sloku a některé sloky dvě. Připravili jsme výtvarné překvapení tzv. monotyp. Malovali jsme temperami na fólii. Pomocí vatových tyčinek nebo prstů nám vznikaly různé výtvory jako bagr, auto, vlak, domek, motýl a srdce. Tato metoda děti velmi bavila.

Na den svatého Martina jsme mu inkoustem vyrobili koně, protože pořekadlo říká, že Martin přijede na bílém koni. Použili jsme i zmizík a dotvořili oči, nos, třmeny a vločky. Na hřívu nám pomohl tzv. sisál (provaz). Starší děti obkreslovaly koně a zdobily ho fixami, hřívu vytvořily z barevného papíru.

Začali jsme vyrábět i ozdoby na stromeček. Použili jsme samotvrdnoucí hmotu, vykrajovali malé stromečky a zdobili je malými zlatými korálky. Pracovali jsme i s umělými chlupatými drátky, ze kterých nám vznikly andílci a jiné ozdoby na stromeček. Používali jsme i různobarevnou vlnu a tvořili jsme anděly a vánoční skřítky s čepičkou. Děti pracovaly se zaujetím a ozdoby se nám velmi povedly.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová