Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den Šablony II – Geocaching

Projektový den Šablony II – GeocachingDne 8. 11. 2021 se žáci  5.A  ZŠ Školní  v Klášterci nad Ohří zúčastnili projektového dne zaměřeného na Geocaching (česky Geokešink), což je název hry, ve které geocacher (česky kačer) hledá geocache (česky kešky) za pomoci navigačního polohového systému.

V první části tohoto dne se se svým průvodcem „kačerem“ všichni seznámili s pravidly geokešinku a s používáním aplikace, která „kačerům“ pomáhá v lovení „kešek“. Všichni si přinesli chytré telefony a velice rychle se naučili aplikaci ovládat. Dozvěděli se také, že hlavní je být nenápadný, tichý a neničit přírodu ani majetek ostatních a také dodržovat bezpečnostní pravidla.

Ve druhé části přišla na řadu praxe. Žáci se vydali do města a společně „ulovili“ tři „kešky“ a zároveň se seznámili se zajímavostmi, které jsou s těmito místy spojené, což je vlastně také jedním z cílů této hry.

Nikomu se nechtělo s hledáním končit a všichni se pro tuto hru vysloveně nadchli. Někteří z žáků plánovali, že si tuto hru sami vyzkouší. Ti, co ji již provozují, budou, samozřejmě, pokračovat dál.

Co může být lepšího než pohyb a pobyt v přírodě, takže hurá „lovit“.:-))))

Fotogalerie

Mgr. Jana Lelková