Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den - Jak se učit

Projektový den - Jak se učit11. května jsme pro žáky 6. tříd prostřednictvím projektu Šablony III zorganizovali projektový den na téma“ Jak se učit – paměť a efektivní učení“ s trenérem paměti Ing. Alešem Procházkou.

Úvodní část semináře byla zaměřena na smysl učení. Dále pak na pozornost, krátkodobou a dlouhodobou paměť. Žáci se seznámili s fungováním mozku a paměti z hlediska učení, co mozku škodí, co je důležité pro jeho správné fungování. Protože se každý učíme jinak, žáci si udělali typologii učebních stylů, aby zjistili své vhodné strategie učení. Vyzkoušeli si také různé techniky pro lepší zapamatování informací – např. paměťové techniky spojování příběhu, paměťových háčků nebo využití strategií prvního písmene pro lepší zapamatování. V závěru semináře žáci pracovali s myšlenkovou mapou, která se dá také využít při studiu, protože náš mozek si někdy lépe pamatuje obrázky, než slova.

Doufáme, že se jim získané poznatky budou hodit pro další studium.

Fotogalerie

Mgr. Václav Matějček