Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt „ The Colours of Science“ pokračuje

Projekt „ The Colours of Science“ pokračujeerasmus.jpg

I přes problémy s Covid-19  se snažíme pokračovat v práci na projektu Erasmus+ „ The Colours of Science“. 

První setkání projektu Erasmus+ se uskutečnilo v říjnu 2019 v městě Bialystok v Polsku. Na jaře 2020 se mělo uskutečnit setkání ve Španělsku a na podzim v Portugalsku. Bohužel se z důvodu mimořádné situace setkání nemohla uskutečnit. Na projektu se ale pracuje dál. Koordinátoři projektu se zúčastnili několika konferencí školství, kde prezentovali situaci ve školách partnerských zemí a projekt samotný. První online konference proběhla v Polsku – Bialystok dne 28. 8. 2020. Dne 19. 11. 2020 se koordinátoři projektu a učitelé ze Španělska setkali virtuálně na konferenci ve Španělsku -  Jáen. Poslední online setkání -  kongres EDUvision byl pořádán ve slovinské Ljubljaně dne 3. 12. 2020.  V rámci tohoto kongresu vystoupili koordinátoři projektu a ambasadoři European Schoolnet. 

A co nás čeká dál? Zatím není možné plánovat setkání učitelů a žáků v jiných zemích projektu. Proto jsme zvolili formu online mobilit, kdy budeme sdílet práce žáků prostřednictvím internetu. První taková prezentace práce žáků škol se uskuteční dne 16. 12. 2020. Žáci všech partnerských škol si připravili pokusy na různé téma a budou je sdílet s ostatními žáky. Naši žáci budou předvádět pokusy na téma „The colours of milk“.

Pevně doufáme, že situace dovolí pokračovat v plánovaných mobilitách co nejdříve a navštívíme partnerské země.

http://atelierforsteam2.colegiopedropoveda.org/

Přílohy:

Ing. Monika Bártová