Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt Erasmus “The Colours of Science“

Projekt Erasmus “The Colours of Science“logo_erasmus.jpg

1.06. 2020

Od letošního školního roku je naše škola zapojena do projektu Erasmus + „The colours of Science“.

Cílem projektu je povzbudit naše žáky k dalšímu studiu přírodních věd, podnítit jejich zájem o vědu a ukázat jim, že přírodní vědy nejsou rozhodně nudné. Zároveň to je pro školu šance pokračovat v projektu stejného typu s již známými partnery z předchozího projektu Comenius v letech 2012 – 2014.

Třináct žáků z šestého až devátého ročníku druhého stupně ZŠ bylo v tomto roce zapojeno do práce na projektu. Žáci chodili každé pondělí na schůzky Badatelského klubu, kde si mohli vyzkoušet spoustu pokusů z chemie, fyziky a biologie. Zároveň se tak připravovali na společné setkání v partnerské zemi Španělsko ve městě Jáen, které se mělo uskutečnit v březnu 2020. Na tomto setkání chtěli žáci partnerům ukázat své experimenty spojené s tématem projektu – barvy. Přichystali si pokusy s červenými rostlinnými barvivy a jejich různé reakce na zásadité a kyselé prostředí. Tyto látky obsahující červená barviva lze využít i jako přírodní indikátory kyselého a zásaditého prostředí.

Naneštěstí se setkání v Jáen neuskutečnilo. Bylo zrušeno z důvodu výskytu nemoci Covid 19 a zavedených bezpečnostních opatření ČR. To nás velmi mrzí. Na první společné setkání s partnery ze Španělska, Portugalska, Polska a Slovinska jsme se velmi těšili. Snad budeme mít více štěstí na podzim, kdy nás čeká nové setkání v Lisabonu. 

Ing. Monika Bártová

Fotogalerie