Po včerejší Školičce nanečisto jsme dnes zahájili návštěvy předškolních dětí z kláštereckých mateřských škol. Jako první u nás byly z MŠ U Jablíček.
Předškoláčci nejprve zavítali do naší tělocvičny, kde se seznámili s roboty Photony, s jejichž pomocí začínáme od 4. třídy žáky učit programovat. Jeden z robotů je vyzkoušel z barev a znalosti zvuků zvířat. Poté jim páťáci ukázali, jak roboty ovládat a pak už si předškoláčci roboty převzali a ovládali je sami.
Poté se odebrali do tříd, kde si vyzkoušeli, jaké je to být školákem. Všechny děti si společně zazpívaly, zaskákaly, namalovaly obrázek a zahrály si krátké hry, u kterých nám předvedly, že umí počítat. Všechny děti byly moc šikovné.
Věříme, že se předškoláčkům v naší škole líbilo a budeme rádi, když se s nimi znovu setkáme u zápisu do 1. tříd.
Mgr. Miloslav Hrachovec a Michaela Zmeškalová