Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poznáváme Španělsko, aneb Žlutý tým zasahuje

Poznáváme Španělsko, aneb Žlutý tým zasahujelogo.png

Naše škola má od roku 2019 mezinárodní projekt Erasmus + „The Colours of Science“. Dva roky se z důvodu celosvětové pandemie žádné mobility žáků neuskutečnily. V letošním roce se nám konečně koncem března podařilo uskutečnit výjezd do Španělska. Tentokrát byla pořadatelem setkání škola Colegio Pedro Poveda Jaén. Spolu se studenty a žáky z Burgosu, Lisabonu, Bialystoku a Lublaně jsme mohli navštívit jih Španělska a konečně se setkat tváří v tvář s partnery, které jsme měli možnost vidět zatím jen na online konferencích.

A co vše jsme zažili? Proběhl tzv. „Veletrh zemí“, na kterém jednotlivé školy prezentovaly zajímavosti ze své země, města a školy a jejíž součástí byla i jídla a sladkosti tradiční v dané zemi. I o náš stánek byl velký zájem, všem naše perníčky, klášterecké oplatky a další sladkosti chutnaly. Úspěch měl i chléb s "vepřovkou". Také jsme ochutnali místní olivový olej. V rámci pobytu jsme navštívili historická města Baeza, Jaén, Granada a prošli se palácem a zahradami Alhambry. Součástí programu projektového setkání byla i hodina Španělštiny, tance a přírodopisu. Na mobilitu jsme si všichni přichystali pokusy, které jsme předvedli na společné konferenci. I když nás všechny trochu trápila tréma, vystoupení se vydařilo. I přes příznaky "slabé" virózy jsme si pět dní ve španělské Andalusii užili.

A nakonec postřehy žáků tzv. Žlutého týmu: Mně se moc líbil program, hlavně ochutnávka olivových olejů, výlet do Granady a výšlap na kříž a hrad, kde byl vidět celý Jaén. Mně se velmi líbilo, jak jsme si procházeli Baezu a Alhambru.  Moc se mi líbil hlavně první den, kdy jsme ochutnávali jídla z ostatních zemí. Počasí nám moc nepřálo, ale užili jsme si to i tak. Ve Španělsku jsme viděli hodně krásných památek, seznámila jsem se se spoustou lidí z jiných zemí a konečně jsem si procvičila angličtinu i v praxi. Moc se mi tam líbilo, klidně bych tam jela znovu. Celkový pobyt ve Španělsku byl velice pěkný. Jsou tam milí lidé, mají pěknou kulturu a je velký výběr kulturních památek. Jela bych tam znovu. Našel jsem si tam dvě španělské kamarádky, které poslouchají K-pop. Města vypadala nádherně. Nominoval bych to na pět nejlepších dní mého života zatím, a ještě jsem díky té „španělské“ chřipce už dva týdny doma. Celkově se mi líbilo úplně všechno, nejlepší byl začátek, kdy jsme byli ve škole. Tam jsem si to nejvíc užil. Bylo fajn ochutnat všechno možné. Chřipka nás sice zlomila, ale nevadí, všechno přežijeme. Ve Španělsku se mi velmi líbilo, zaujala mě jejich kultura a jejich škola. Programy, které pro nás vymysleli, byly zajímavé a zábavné, například hodina Španělštiny. Seznámil jsem se zde s novými lidmi z jiných zemí.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová a Žlutý tým