Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poslední měsíc v 1.oddělení ŠD

Poslední měsíc v 1.oddělení ŠDV měsíci červnu jsme tvořili sovy z umělé hmoty a proplétali jsme jim tělo barevnými proužky. Dětem se povedly. Pracovali jsme s látkou, stříhali, šili a vytvářeli jsme krásné klobouky jako sponku. Děvčata nám ve třídě dělala z klobouků přehlídku. Protože je léto máme chuť na zmrzlinu, tak jsme jí začali vyrábět z origami. Pak nám děti začaly tvořit podložky pod sklenice nebo hrnečky. Potřebovali jsme korek, silný provaz a barvili jsme je fixami. Také jsme řešili rébus s přeházenými písmeny, kde nám vycházela jídla nebo zvířata. Samozřejmě jsme si pomáhali.

Den otců nás čekal 19. června, vyrobili jsme tátům skládací barevné košile a srdíčka, do kterých jsme jim napsali přání.

Dále jsme skládali obrázky. Poučili jsme se o první pomoci, kdyby se nám něco přihodilo. Učili jsme se obvázat kotník elastickým obinadlem a pomoc při poranění ruky. Děti byly nadšené z naší práce.

Kluci vyráběli z kolíčků letadla. Děvčata tvořila letní motivy a zdobila papírový talíř modelovací hmotou. Pak jsme vyráběli krásné motýly.

Venku jsme hráli různé hry, bylo moc pěkné počasí. Nafukovací pistolkou jsme nafoukli malé míčky a venku jsme je házeli do čtverce. Byla při tom velká zábava a všichni si to užili. Začali jsme tvořit z malých kamínků pozdravy české a anglické.

V pátek jdeme na vycházku do Teska, kde si každý může dát zmrzlinu a bude odměněn hezkou cenou. Děkuji asistence Markétě Kalvachové, která nás doprovázela. 

Na konci roku dostaly děti krásný diplom a odnesly si věcnou odměnu.

Přeji všem dětem krásné prázdniny.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová