Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva Pražského hradu

Návštěva Pražského hraduSymbol českého státu, jednu z nejkrásnějších českých památek (zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO) a zároveň jednu z nejvýznamnějších kulturních institucí navštívily společně šesté a sedmé ročníky naší školy. Tento zajímavý cíl, který navštěvují tisíce lidí z celého světa, v polovině října nalákal k výletu i nás. Během dopoledne jsme dorazili do historického centra Prahy a seznámili se s milými průvodkyněmi. Hned v úvodu exkurze jsme si uvědomili, na jak vzácném místě máme tu čest stát. Pražský hrad je největším souvislým hradním komplexem na světě. Při procházce (venku i uvnitř) jsme se mohli přesvědčit o rozmanitosti architektonických slohů, prohlédli jsme si Starý královský palác s Vladislavským sálem, Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha s nádhernými kaplemi, zhlédli jsme střídání vojáků Hradní stráže, prošli jsme se kouzelnou Zlatou uličkou, ale hlavně se na každé zastávce dověděli plno nových informací. Po takovém soustu vědomostí přišlo na řadu i sousto něčeho dobrého do žaludku. Celodenní výlet jsme si užili a vůbec bychom se nebránili jeho zopakování.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková