Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Lyžák aneb Cesta tam a zase zpátky

Lyžák aneb Cesta tam a zase zpátky18.02. 2020

V neděli 26. 1. jsme s žáky sedmých, osmých a devátých tříd vyrazili na lyžařský výcvikový kurz do Háje v Loučné pod Klínovcem.

Kurz trval pět dní a spali jsme v penzionu jménem Hraničář, kde nám majitelé dobře vařili a příjemně se o nás starali. V neděli před příjezdem do penzionu jsme si vyzvedli lyžařské vybavení, které bylo v ceně kurzu a bylo možné si jej vypůjčit z půjčovny. V pondělí jsme tak mohli hned ráno vyrazit na první lyžovačku. Lyžovali jsme každý den dopoledne i odpoledne, akorát ve středu byla možnost jít na odpolední výlet do zaniklé vesnice Königsmühle. Žáci měli také možnost využít procházek, které organizoval Petr Konůpka. Každý večer jsme se pak scházeli v jídelně buď kvůli přednáškám, nebo jsme si zpříjemnili večer hrami. Myslím, že se kurz povedl, a že byli žáci spokojeni jak s pobytem, tak i s programem. Ve čtvrtek jsme už jen odevzdali vybavení a mírně unaveni jsme jeli zpátky domů.

Václav Homolka

Fotogalerie