Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Květen v 1. oddělení ŠD

Květen v 1. oddělení ŠDDne 9. 5. slavily naše maminky svátek. My jsme jim připravili keramické srdíčko s květinami, které jsme vložili do igelitového sáčku. Maminky měly z dárků velkou radost.

Povídali jsme si o řece Ohři, která protéká našim městem. Děti vyplňovaly pracovní list. Tvořili jsme labutě, jak plavou na řece a ryby, které loví rybáři. Nakonec jsme skládali z barevného papíru rybky. Moc se nám povedly.

Další dny jsme pracovali s vatovými tyčinkami, čímž jsme vytvořili louku plnou barevných květů. Kluci se snažili vyrobit z bílého papíru vlaštovku. Závodili jsme, která vlaštovka doletí nejdále.

Doplňovali jsme chybějící slova v textu, pomohly nám obrázky ovoce. Žáci popisovali své nejoblíbenější jídlo. Každý měl jiné odpovědi, některým jídlům jsme se zasmáli.

Dalším činností bylo vytvoření růží ve váze. Děvčata tiskala smotaným kartonem růže a listy ruličkami. Vázu jsme stříhali barevnou zvlněnou čtvrtkou. Chlapci skládali z různých barevných papírů loďky a vybarvili je fixami. Na konci května jsme si zazpívali písničku Čížečku, čížečku, ve které se popisuje setí máku. Proto jsme následně tvořili červené květy makovic a kluci vyráběli barevné větrníky. Těšíme se na další vyrábění.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová