Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Karipo - Kariérové poradenství

Karipo - Kariérové poradenstvíNa naší škole dbáme na to, abychom připravili naše studenty i na další vzdělávání (SOU, SOŠ, SŠ) jednak po stránce vzdělávací, tak i po stránce informační. Po informační stránce se snažíme naše studenty informovat o tom, jaké mají možnosti podle jejich způsobilosti a také jaké jsou jejich silné stránky.

K tomu nám slouží skupinové kariérové poradenství, ve kterém žáci konzultují své zájmy a koníčky s ostatními a dostávají zpětnou vazbu, kterým směrem se mohou dále ubírat.

Tento krok je samozřejmě pouze počáteční, jedná se o takový motivační a informační stupeň v jejich budoucí profesní dráze.

Tentokrát jsme skupinové poradenství realizovali v 8. ročníku. V 9. ročníku bude možnost konzultací, ve kterých budeme mapovat žákovské kompetence (neboli způsobilosti - nadneseně řečeno “silné stránky”). Mapování provádíme metodou CHQ, která byla vyvinuta ve Švýcarsku za účelem podpory žen na trhu práce.

Jako škola také disponujeme webovou aplikací Salmondo, která slouží žákům k lepšímu porozumění sebe sama a nalezení vlastních silných stránek a následnému výběru dalšího vzdělávání.

Fotogalerie

Václav Matějček