Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ještě jsme ve válce - výstava v galerii Kryt

Ještě jsme ve válce - výstava v galerii KrytMinulý týden jsme se jako žáci osmých a devátých ročníků vydali v rámci dějepisu do naší klášterecké galerie. Tématem výstavy byl boj jedince s totalitním režimem. Téma bylo podpořeno dobovými předměty, jako bylo například Osvědčení o árijském původu. Koncept byl velmi zajímavý a netradiční, velká část byla prezentována formou komiksu. Ilustrace byly ponuré, jak jde vidět i z fotografií, což celou atmosféru temného období ještě podtrhlo. Hrdinové přežili na válečných frontách nebo v koncentračních táborech. Cílem výstavy bylo uvědomění si, že svoboda není a nebyla samozřejmostí a že je velmi důležité v lidech pěstovat solidaritu a sounáležitost. Celý život totiž všichni svádíme větší či menší "války". Věřím, že na každého žáka nějakým způsobem zapůsobila.

Fotogalerie

žáci 8. a 9. tříd