Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hodina moderní chemie – aneb „Nebojme se chemie“?

Hodina moderní chemie – aneb „Nebojme se chemie“?9.10. 2019

Žáci 8.A, 8.B. a 9.A Z se dne 7. 10. 2019 zúčastnili již podruhé projektu Hodina moderní chemie, který má za cíl zpopularizovat a přiblížit chemii nejen žákům základních škol.
Zástupci VŠCHT Praha ukázali žákům zajímavé pokusy a objasnili některé jevy, se kterými se žáci běžně setkávají.

Žáci 9. tříd měli dvě hodiny plné pokusů a zajímavých poznatků díky části projektu Forenzní analýza. Dozvěděli se, jak probíhá proces identifikace osob s využitím poznatků chemie – snímání otisků prstů a jejich vyhodnocování, rozeznávání stop krve, identifikace osob podle DNA a další.

Žáci z osmých tříd se zaměřili na téma Úvod do chemie I. Tato hodina se věnovala ukázkám pokusů v chemii. Žáci viděli například barevný semafor, kdy látka měnila postupně barvy, barvy plamene alkalických kovů, fluorescenci látek a nakonec hodiny následovaly pokusy s kapalným dusíkem, které uzavřela výroba zmrzliny podle přání žáků. Žáci měli možnost zmrzlinu i ochutnat.

Všechny skupiny si hodiny chemie užili a dozvěděli se spoustu nových informací.

Ing. Monika Bártová

Fotogalerie