Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze Pila Baláž

Exkurze Pila BalážV prvním červnovém týdnu jsme šli ke Dni dětí do kina a tak jsme se cestou zastavili "u sousedů" - na Pile Baláž. Zde jsme měli domluvenou prohlídku, kterou si pro nás připravila paní Vlastníková. Ukázala nám, jak vypadá provoz takové pily a co všechno se u nich vlastně se dřevem dělá. Viděli jsme, odkud a kam se přiváží, jak se pak zbavuje kůry, řeže na menší díly nebo fošny, hobluje, suší, ošetřuje a dál zpracovává. Vyrobit si zde můžete nechat od poličky až po kompletní sortiment nábytku. Děti si pak mohly pomazlit malé králíčky. Nakonec si každý mohl vyzkoušet, jak se se dřevem pracuje, v dílničce bylo připraveno dřevo, hřebíky, vrtačky, kladiva, hoblík a další nářadí. Pro některe to byla premiéra a určitě zajímavá zkušenost. Děti během dne odpovídaly na otázky a získávaly drobné odměny, na konci dostal každý dárkový balíček, za což patří velké díky paní Vlastníkové, která měla celé dopoledne opravdu skvěle připravené.

Fotogalerie

třída 7.B