Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Duben v 1. oddělení ŠD

Duben v 1. oddělení ŠDZačátkem dubna jsme v naší družině přivítali děti z Ukrajiny. Učíme je mluvit česky, sportujeme, vyrábíme různé výrobky, tvoříme keramiku, společně kreslíme, hrajeme si zábavné hry. Chlapci jim vytvořili ukrajinské vlajky a děvčata holubice.

Navštěvujeme keramickou dílnu a tvoříme překvapení pro naše maminky. Ty budou  překvapené z našich dárků. Na čtvrtku jsme bílou voskovkou kreslili jarní motivy, namočili papír a dokreslovali je vodovkami. Byli jsme nadšeni z krásných obrázků. Před sletem jsme vyráběli čarodejnice a pavouky, kterými  jsme ozdobili stolky.

 

Slet čarodějnic a čarodejů

Děti přišly v krásných maskách.V tělocvičně tančíme na čarodějnické písně, tvoříme zaříkávadla. V družině házíme pavouky na cíl, píšeme čarodějnické hádanky, hledáme na obrázku rozdíl mezi čarodějnicemi, skládáme čarodějnické obrázky a vyrábíme náramek. Čarodějnice a čarodějové si pěkně zasoutěžili. Děti dostaly věcnou odměnu a  pochutnaly si na slaném popcornu.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová