Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Domácí příprava žáků - aktualizováno

Domácí příprava žáků - aktualizováno25.03. 2020

Vyučující do Bakalářů průběžně zadávají informace k domácí přípravě žáků

Při uzavření školy jsme žákům nejprve zadávali práci na 2 - 3 týdny, proto většina učitelů zadávala práce na opakování a procvičení již probraného učiva, případně u žáků druhého stupně na zpracování zápisků budoucího učiva. Vzhledem k „prognózám“ to vypadá na mnohem delší dobu uzavření školy, proto se úkoly pro žáky mění, začínají dostávat více zápisků nového učiva, prezentací k vysvětlení nových pojmů, návodů a postupů řešení různých úloh a úkolů k procvičení, aby učitelé měli zpětnou vazbu, jak žáci učivo chápou a zvládají. V případě problémů s novým učivem vždy, prosím, kontaktujte daného učitele a situaci řešte s ním.

Kdo má problémy se získáním zadání prací nebo jejich odevzdáváním, má možnost každý pracovní den od 8 do 12 hodin ve škole tato zadání získat nebo odevzdat vypracované práce (u nich vždy, prosím, uvádějte jméno žáka, třídu a předmět).

Samozřejmě jsem zaznamenal negativní reakce na naši školu na Facebooku na Kláštereckém otevřeném fóru. Zveřejněné úkoly byly pro 6. ročník, naprosto stejné úkoly má plnit i můj syn a denně plněním úkolů tráví asi pětinu času, který by jinak trávil ve škole. A stačí mu to, aby všechny úkoly stíhal plnit v zadaných termínech. U žádného, žákům zadaného úkolu, nebylo nikdy uvedeno vytiskni a …, jak je lživě uvedeno u daného příspěvku. Stejně tak žáci neměli poslaná anglická videa, jak mají řešit zadané úkoly z matematiky. Zadané úkoly jsou pro žáky zvládnutelné, pokud se o to budou snažit. Ale je mi zároveň jasné, že při přístupu a vyjadřování o škole a učitelích od mnohých rodičů, budou jejich děti k tomu mít stejný negativní přístup a tvrdit, že tohle nedělaly, nedá se to zvládnout, atd ...

Tímto chci moc poděkovat všem rodičům, kteří se snaží, aby jejich děti plnily domácí výuku. Kteří s námi učiteli komunikují a snaží se, i když občas něco nejde otevřít nebo úplně správně nefunguje, najít ve spolupráci s námi řešení dané situace. Vše to je jen o zpětné vazbě a domluvě. Také děkuji za spoustu pozitivní zpětné vazby, jak je zadání úkolů pro děti jiné a jak je to baví …

Mgr. Miloslav Hrachovec

Přílohy