Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země na přírodovědné stezce

Den Země na přírodovědné stezce



Den Země jsme dnes s žáky 1. stupně oslavili venku formou přírodovědné stezky. Děti pracovaly ve skupinách a na jednotlivých stanovištích plnily zábavné úkoly zaměřené na poznávání přírody.

Čekalo je určování květin a stromů, třídění odpadu nebo smyslové hry s přírodninami. Nechyběly ani otázky zaměřené na ochranu přírody a správné chování v lese či parku. Tyto aktivity ukázaly, že i mladší žáci dokážou přemýšlet o ochraně životního prostředí.

Za splněné úkoly čekala na děti v cíli malá odměna.

Den Země na přírodovědné stezce byl nejen vzdělávací, ale důležitou součástí aktivit byla i spolupráce a zároveň si děti užily pohyb na čerstvém vzduchu.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Hanzová