Den Země jsme dnes s žáky 1. stupně oslavili venku formou přírodovědné stezky. Děti pracovaly ve skupinách a na jednotlivých stanovištích plnily zábavné úkoly zaměřené na poznávání přírody.
Čekalo je určování květin a stromů, třídění odpadu nebo smyslové hry s přírodninami. Nechyběly ani otázky zaměřené na ochranu přírody a správné chování v lese či parku. Tyto aktivity ukázaly, že i mladší žáci dokážou přemýšlet o ochraně životního prostředí.
Za splněné úkoly čekala na děti v cíli malá odměna.
Den Země na přírodovědné stezce byl nejen vzdělávací, ale důležitou součástí aktivit byla i spolupráce a zároveň si děti užily pohyb na čerstvém vzduchu.
Mgr. Miroslava Hanzová