Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Evropy na naší škole

Den Evropy na naší školelogo.jpg

Dne 9. 5. 2021 se v celé Evropské Unii slaví Den Evropy. I naše škola se připojila k oslavám. Učitelé jazyků připravili tematické hodiny plné zajímavých aktivit na téma EU a my. Zapojili se i učitelé ostatních předmětů včetně výchov.

A jak u nás oslavy probíhaly? Nejen o hodinách AJ si učitelé povídali se žáky o založení a vzniku EU. Jaké jsou členské země a který stát odešel tento rok. Žáci 8.B spolu se svým třídním učitelem Václavem Matějčkem se zaměřili na diskusi na téma:

  • Myšlení v evropských a globálních souvislostech
  • Lidská práva a důstojnost
  • Svoboda
  • Rovnoprávnost
  • Demokracie

Poté při hodině VV vytvořili na zadané téma plakátek.

Žáci 8.A spolu s Mgr. Václavem Homolkou a Ing. Monikou Čermákovou vytvořili kvíz o EU.  Pro další aktivitu každá skupinka žáků dostala jednu věc ze země Evropské Unie, kterou měla za úkol popsat, aniž by v popisu použila přiložená zakázaná slova. Při hodinách anglického jazyka učitelé kladli důraz na to, že být součástí celku, spolupracovat a držet pospolu, může být v životě užitečné.

Den Evropy byl také tématem a součásti projektového setkání – online Kongresu projektu Erasmus + „ The colours of Science“, který proběhl ve dnech 10. a 11. 5. 2021. Dvoudenní online konference, které se účastnili učitelé a žáci naší školy spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska, Portugalska a Slovinska, probíhala ve španělském městě Jaén a portugalském hlavním městě Lisabonu. Součástí programu byly různé prezentace škol jmenovaných zemí a videa.  Součástí setkání byl i Kahoot test, kde si žáci mohli vyzkoušet svou paměť. Na závěr setkání jsme se s pomocí online přenášeného videa z dronu mohli proletět nad Lisabonem.

Na příští rok jsou plánovaná tři skutečná setkání. Snad situace kolem Covid – 19 dovolí je uskutečnit a my navštívíme skutečná města Lisabon a Jaén. Těšíme se také na setkání s partnery.

 Fotogalerie

Ing. Monika Bártová, Ing. Monika Čermáková, Mgr. Václav Homolka a Václav Matějček